12 intervenții ale pompierilor sâmbătă, la gospodării inundate în urma ploilor torențiale la Sucevița, Siret, Vatra Dornei și Hârtop
În urma ploilor torențiale, pompierii militari suceveni au intervenit ieri pentru evacuarea apei mai multe gospodării din județul Suceava: curți, beciuri, grădini, anexe, subsoluri ale unor locuințe, în mai multe localități. În total, pe parcursul zilei de ieri, militarii au avut 12 misiuni de evacuare a apei, cele mai multe intervenții înregistrându-se pe raza localităților Sucevița și Siret dar ți în Vatra Dornei și Hârtop. Pompierii militari suceveni, cu ajutorul motopompelor, au evacuat apa din 2 demisoluri, un subsol, 7 beciuri, 5 curți și grădini, 2 anexe gospodărești și o locuință.
Please follow and like us:

