Foresta Suceava a învins echipa Dante Botoșani în deplasare, cu 2 – 1. Trei victorii în trei meciuri, Foresta pe primul loc loc în Seria 1 a Ligii a III-a, cu 9 puncte

Echipa de fotbal Foresta Suceava a învins astăzi cu 2-1 în deplasare, echipa Dante Botoșani, în cea de-a treia etapă a Ligii a III-a, Seria I.

„Galben-verzii” au deschis scorul rapid prin Marian Botezatu. La o lovitură liberă din al doilea minut de joc executată de Netbai, fundașul central Botezatu a apărut la finalizare și l-a învins pe Zvoronciuc. Andrei Tănasă a dublat avantajul în minutul 6.

Robert Asăvoaei a redus din diferență în minutul 27, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

După acest rezultat, Foresta Suceava se menține pe primul loc în Seria 1 a Ligii a III-a cu 9 puncte, fiind singura formație cu victorii pe linie.