Trafic blocat pe DN 29 la Salcea, după ce un șofer care a adormit la volan a doborât un stâlp de electricitate
Traficul pe DN 29 a fost blocat în această dimineață, la intrarea în orașul Salcea. la km 11+100 stânga, a anunțat DRDP Iași, pe pagina proprie de internet.
În urma accidentului rutier, un stâlp de electricitate a fost rupt și s-a prăbușit pe carosabil blocând în totalitate traficul rutier. Cauza preliminară a accidentului, soldat cu rănirea unei persoane – șoferul autovehiculului a adormit la volan. A intervenit furnizorul de electricitate, care a intervenit degajarea carosabilului.
După o oră de la producerea evenimentului rutier, circulația automobilelor a fost reluată.
Please follow and like us:

