Un bărbat de 61 de ani din Botoșana a murit la spital după ce a căzut de pe scară, pe când curăța un pom din grădină
Lucrătorii Secţiei 5 Poliţie Rurală Dărmănești, au fost seizați ieri, 11 februarie, în jurul orei 14.30, de către Spitalul Județean Suceava despre faptul că un bărbat de 61 ani, din comuna Botoșana, a decedat la spital.
Din verificările efectuate s-a stabilit faptul că bărbatul, în data de 23.01.2021, în jurul orelor 16.00, în timp ce toaleta un pom din grădina locuinței, fiind urcat pe o scară, s-a dezechilibrat, a căzut pe sol și a suferit un traumatism cervical, fiind transportat și internat la Spitalul Județean Suceava, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În dimineața zilei de 11.02.2021, în jurul orelor 05.32, acesta a decedat în urma leziunilor suferite la data de 23.01.2021 a decedat.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de „ucidere din culpă”, urmând a fi soluţionată procedural de către lucrătorii din cadrul S.P.R. 5 Dărmănești.