Actualitate

Un tânăr mort și altul grav rănit după ce motocicleta pe care se aflau s-a izbit într-un cap de pod, astă noapte, la Mălini

Un tânăr de 26 de ani și-a pierdut viața iar un altul de 23 de ani a fost grav rănit după ce motocicleta pe care se aflau s-a izbit de un cap de pod astă-noapte, în jurul orei 1.00, în satul Poiana Mărului din comuna Mălini. Este vorba despre o motocicletă intrată într-un cap de pod pe care se aflau două persoane.

Pompierii militari ai Detașamentului Fălticeni  au intervenit  la locul accidentului cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2 cu sprijinul unui echipaj SAJ.

La sosirea pompierilor, tânărul în vârstă de 23 de ani, conștient și cooperant,  a fost monitorizat de către resursele medicale trimise la fața locului, ulterior fiind transportat la spital cu un echipaj SMURD.

Celuilalt tânăr, de 26 de ani i s-au aplicat  manevrele de resuscitare dar, din nefericire, acesta a fost declarat decedat.

Please follow and like us:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *